Aktualności

Scenariusz przedstawienia na Dzień Matki – Nowość

Miło mi poinformować, iż prace nad wydaniem nowego scenariusza dobiegły końca.  Na stronie wydawnictwa Biała Łódka możecie przeczytać opis i fragment scenariusza, a także posłuchać fragmentów ścieżki dźwiękowej. Poniżej przedstawiam nieco informacji o publikacji:

Scenariusz pt. „Kukułka” to trzyaktowy, niezwykle zabawny i wzruszający w swojej treści scenariusz przedstawienia, przeznaczony do realizacji z przedszkolakami oraz uczniami klas I-II nauczania początkowego. Akcja przedstawienia rozgrywa się w scenerii klasycznego wiejskiego krajobrazu – sielanki. Wystarczy więc prosta scenografia – łąka, brzeg stawu, szuwary, ewentualnie drzewa. Scenariusz uzupełniają piosenki – specjalnie do niego napisane i skomponowane. Publikacja składa się z książki ze scenariuszem oraz płyty ze ścieżką dźwiękową.

W pierwszym Akcie publiczność poznaje rodziców planujących dzieci. Okazuje się, że pragnienia dotyczące potomstwa są podobne w świecie ludzi i zwierząt! Początek przedstawienia ukazuje tęsknotę za dzieckiem i emocje leżące u podstaw decyzji o założeniu rodziny. A wszystko to widzimy na tle uroczego pejzażu. Sprzyja on głębokim przemyśleniom. Trzy pary zakochanych małżonków opuszczają scenę z postanowieniem powiększenia rodziny.
W drugim Akcie te same pary pojawiają się w tym uroczym zakątku już ze swoimi dziećmi – poznajemy całe rodziny. Poszczególne sceny zwieńczone są chwytającymi za serce refleksjami dzieci na temat rodziców.
Trzeci Akt, to wzruszające wiersze i dialogi dzieci. Swoista akademia na Dzień Matki i Ojca, w którą płynnie przechodzi przedstawienie. Obfituje ona w emocje dzięki wyciskającym łzy tekstom piosenek i wierszy. Konstrukcja trzeciego Aktu pozwala na jego samodzielne wykorzystanie, bez konieczności realizacji całego przedstawienia.
Scenariusz jest napisany śmiałym jak dla małych dzieci wierszem, który w ich ustach powinien wybrzmieć niezwykle zabawnie. Nieistotne jest to, że nie wszystko będą rozumiały. Dorosła publiczność, dla której wystawią swoją sztukę będzie się znakomicie bawiła i otrze niejedną łzę wzruszenia. Tego z serca życzę realizującym – dzieciom i dorosłym. Powodzenia!
Płyta ze ścieżką dźwiękową zawiera piosenki z wokalem i podkłady muzyczne, muzykę ilustracyjną, efekty dźwiękowe oraz plakat w dwu formatach do druku, zapis nutowy do druku i plik tekstowy z elektroniczną wersją scenariusza, możliwą do edycji.

Zapraszam na Scenariusz na Dzień Matki – www.biala-lodka.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s