Aktualności/Scenariusze jasełek

Jasełkowa łezka – humoreska

Scenariusz jasełek na wesoło

Udało się! Napisałem kolejny scenariusz! Poniżej zamieszczam krótki opis:)

Scenariusz jasełek pt. „JASEŁKOWA ŁEZKA – HUMORESKA” to prosty w realizacji, niewymagający wielkiego zaangażowania scenariusz dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Zapisany w formie wiersza rymowanego, łatwo przyswajalny dla dzieci. Wyróżnia go spora dawka humoru zawartego w dialogach, ale nienaruszającego i niebanalizującego historii Bożego Narodzenia. DZIECI chcą się bawić w teatr, postanawiają wystawić jasełka. Ich poczynaniom towarzyszą zabawne dialogi przeplatane narracją i piosenkami (I akt). Tradycyjna fabuła ukazująca Boże Narodzenie już na początku aktu II wzrusza piękną kołysanką. Gdy Dziecię zasypia, pojawiają się trzy MYSZKI, a tam gdzie MYSZY musi być i KOT. Intrygujące, prawda? Przedstawienie nabiera dynamiki, gdy w stajence pojawią się PASTUSZKOWIE i śpiewają, i grają. Opowiadają Marii i Józefowi, co przeżywali, gdy pojawili się aniołowie. Ich opowieść jest zabawna. W tym czasie od Jerozolimy ciągnie karawana.

Pierwsza scena powinna wprawić dorosłą publiczność w wesoły nastrój, by niebawem wzruszyć i znowu rozbawić, a zakończenie powinno wywołać aplauz widowni. Ogromnym walorem scenariusza są piosenki i pastorałki urzekające prostotą, a przy tym radosne i wzruszające. Przedstawienie można zrealizować w niewielkim składzie aktorskim (min. 10 osób), lecz kompletny zespół, wg rozpisanych ról, powinien liczyć ok. 20 lub więcej aktorów.

Czterdziestostronicowa książka zawiera treść scenariusza oraz didaskalia, opisy, sugestie i zapis nutowy utworów. Płyta CD ze ścieżką dźwiękową zawiera sześć piosenek i pastorałek w wersjach z wokalem i bez. Na płycie znajduje się plik tekstowy z treścią scenariusza (do ewentualnej edycji) oraz plakat w dwóch formatach do druku.

Zwiastun muzyczny oraz fragment scenariusza dostępne pod poniższym linkiem:

Jasełkowa łezka – humoreska: humorystyczny scenariusz jasełek

2 komentarze do “Jasełkowa łezka – humoreska

  1. Właśnie dziś był TEN dzień, kiedy moja grupa przedszkolna wystąpiła z Jasełkową Łezką Humoreską. To był wspaniały 45-minutowy występ. Rodzice baaardzo zadowoleni. Byli zachwyceni dialogami, piosenkami, a także przygotowaniem dzieci do występu. Dziękuje autorowi jasełek za wspaniały scenariusz i piosenki! Życzę wesołych świąt!

  2. Piękne, jak każde, jasełka bogate w treść i oprawę muzyczną, Wystawiliśmy je pięć razy. Ostatni występ wczoraj 10 lutego w TEATRZE „MASKA” W RZESZOWIE jako nagroda za zajęcie I MIEJSCA w przeglądzie jasełek. Ogromna radość i wielkie podziękowania dla pana Adama i jego „BAŚNIOWEJ KAPELI”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s