Aktualności/Scenariusze bajek

Calineczka – Scenariusz przedstawienia dla dzieci

Proponuję Państwu kolejny scenariusz, który przygotowałem z myślą o przedszkolakach i uczniach szkół podstawowych. Przedstawienie to można zrealizować na okoliczność pasowania na ucznia i przedszkolaka, na Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Babci, Dzień Matki, na przeglądy i konkursy teatralne, a także na zakończenie roku szkolnego, pożegnanie z przedszkolem i szkołą podstawową.

Tym razem, wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom i odpowiadając na pytania o scenariusze bajek i baśni, na których wszyscy się wychowaliśmy, wybrałem baśń H. Ch. Andersena pt. „Calineczka”.

Ponieważ jest to obszerna opowieść, przystosowanie jej do wystawienia wymagało wprowadzenia znacznych modyfikacji. Istotne przy tej pracy było zachowanie fabuły. Opowiedziałem więc historię Calineczki zgodnie z wersją oryginalną, lecz napisałem ją własnym językiem, stosując wiersz rymowany asylabiczny. Całość nieco zabarwiłem humorem i zastosowałem narrację Elfa, aby sztuka – przemyślana w każdym calu – pozwalała na zyskanie sympatii widzów i jurorów (jeśli będzie wystawiana na konkursach i przeglądach teatralnych).

Publikacja „Calineczka to książka ze scenariuszem oraz płyta ze ścieżką dźwiękową, na którą składają się piosenki napisane specjalnie do tego scenariusza i nagrane w wersji z wokalem (do nauki) oraz w wersji instrumentalnej, a ponadto muzyka ilustracyjna, efekty brzmieniowe i inne elementy dźwiękowe. Na CD znajduje się również treść scenariusza w wersji elektronicznej, czyli plik tekstowy, który można wydrukować, skopiować i edytować – wprowadzać uwagi, wycinać, uzupełniać itd.

Ponieważ z myślą o przedszkolakach przygotowałem także skróconą wersję scenariusza, na płycie są dwa pliki tekstowe. Pozwolą one zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Na CD, a także na stronie wydawnictwa znajdą Państwo gotowy do druku projekt plakatu, w dwóch formatach do wyboru.

Przypominam Państwu, że jako autor jestem do dyspozycji i w miarę możliwości zawsze odpowiem na Państwa pytania.

Zapraszam na stronę Wydawnictwa „Biała Łódka”, gdzie mogą Państwo zapoznać się z utworami zawartymi na płycie ze  ścieżką dźwiękową.

Calineczka – scenariusz przedstawienia dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych

1 komentarz do “Calineczka – Scenariusz przedstawienia dla dzieci

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s