Aktualności

Nasze przedszkole w Kozim Grodzie – czyli Przedszkole nr 46 w Lublinie

Od niedawna koresponduję z Panią Mają Koguc – nauczycielką z Przedszkola nr 46 w Lublinie. Na Blog „Nasz przedszkolny czas” trafiłem zupełnie przypadkowo. Po kilku minutach wiedziałem, że warto zapisać ten adres. Blog redaguje Pani Maja, niemal codziennie umieszczając wpisy z życia przedszkola. Dzięki temu rodzice mają stały wgląd w pracę placówki. Podczas korespondencji zauważyłem, iż pisanie tego Bloga wynika z wewnętrznej pasji pracy z dziećmi. Dlatego też uznałem, że warto podjąć współpracę, czego wynikiem jest dzisiejszy artykuł. Zachęcam do lektury!

Nasze przedszkole w Kozim Grodzie – czyli Przedszkole nr 46 w Lublinie

Przedszkole nr 46 w Lublinie

        Czas dzieciństwa jest niewątpliwie najbardziej interesującym okresem rozwoju człowieka. Dom, a szczególnie mądrzy kochający rodzice są dla dziecka całym jego światem. Poszerza się on w momencie przekroczenia progu przedszkola. Nasze przedszkole jest dla naszych wychowanków często drugim domem. Spędzają tutaj większość dnia.

Przedstawmy się:

Budynek przedszkola leży na skraju ogrodów działkowych w pięknej części Lublina w dzielnicy LSM . Takie położenie daje nam wyjątkowe możliwości odkrywania przyrody, a także spędzania czasu w miarę zdrowym środowisku mimo, że mieszkamy w dużym mieście. Jednym z programów realizowanych u nas jest program własny „Żyj z przyrodą w zgodzie”. Dzieci mają, więc szansę obserwowania burzliwych zmian w otoczeniu, gdy wiosna zaczyna wkraczać, bądź gdy inna pora roku przejmuje nad światem opiekę.

Jest u nas 6 grup, gdzie dzieciaki z każdej grupy mają swoje dwie panie i woźną, piękne sale ostatnio odnowione są miejscem codziennej zabawy, integracji z kolegami i oczywiście miejscem zajęć edukacyjnych. Nasze dzieci objęte są opieką poradni psychologiczno-pedagogicznej, opieką logopedyczną. Bardzo ważnym elementem sprzyjającym rozwojowi naszych wychowanków są zajęcia dodatkowe: rytmika, religia, taniec, j. angielski, gimnastyka korekcyjna. Poza treściami programowymi przybliżamy dzieciom już czasem zapominane obcowanie z książką. Współdziałamy z bibliotekami oraz pobliskimi szkołami podstawowymi. Współpracując z rodzicami realizujemy ofertę edukacyjną „Wycieczka przez kontynenty”, gdzie dajemy szansę poznania wybranych aspektów kultury innych narodów.

Co miesiąc gościmy w naszym przedszkolu artystów przybliżających dzieła mistrzów muzyki klasycznej, przybliżające wybrane instrumenty muzyczne. Uczestniczymy w wyjątkowych koncertach. Tworzymy w swoich salach kąciki muzyczne, słuchamy muzyki podczas swobodnej zabawy. Bardzo podobają nam się piosenki z płyty: „O kozach co wilkom uciekły z talerza”. Bardzo dziękujemy Panu Adamowi Szafrańcowi, ze mogliśmy poznać te utwory.

Niewątpliwym sukcesem naszej placówki jest dobra współpraca z Radą Rodziców oraz indywidualne kontakty z rodzicami. Nasze przedszkole żyje intensywnie i jest dynamiczne każdego dnia.

Bardzo ważnym elementem pracy w naszym przedszkolu jest kultywowanie tradycji świętowania wspólnego z rodzicami. Obchodzimy bardzo uroczyste spotkania z okazji Bożego Narodzenia, Dzień Babci, Dzień Rodziny, Dzień Dziecka.

Dzieci ze swoimi paniami i panem rytmikiem tworzą niezwykłe spektakle teatralne, gdzie mogą ukazać swoje talenty wokalne, taneczne, recytatorskie. Dekoracje, kostiumy i przygotowywane prezenty to już sfera plastyczna, która jest ważnym i nieodzownym elementem naszej pracy.

Mamy XXI wiek, nasze przedszkole jest obecne w Internecie, gdzie mamy swoją stronę: http://www.przedszkole46lublin.boo.pl, gdzie umieszczamy zdjęcia i aktualności. Również blog grupowy: http://www.przedszkolnyczas2012-2013.blogspot.com  stanowi doskonałą formę wymiany informacji o działaniach dzieci ale też zachęcania rodziców do poznawania „drugiego domu swoich pociech” .

Pozdrawiamy z naszego przedszkola, podobno najlepszego na świecie…

 

Maja Koguc 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s