Scenariusze na Dzień Matki

Zagubiony czas – Scenariusz na Dzień Matki

       Dzień Mamy i Taty to szczególny czas w życiu każdej rodziny. Na tę okoliczność w przedszkolach i szkołach przygotowuje się stosowne akademie i uroczystości.  Przedstawienie  pt. „Zagubiony czas” może znakomicie wpisać się w tę szczególną chwilę. Jest to wzruszająca historia o zagubionym czasie rodziców, na poszukiwanie którego wyruszają Franek i Anielka – główni bohaterowie opowiadania.  Mam wiele sygnałów od naszych przyjaciół z całej Polski, którzy realizowali już ten scenariusz, utwierdzających mnie w przekonaniu, że to trafiony temat, głęboko poruszający serca rodziców.

      Ponieważ zawsze szukam informacji zwrotnej dotyczącej moich scenariuszy i tym razem udało mi się naocznie przekonać o wartości jednego z nich. Grały dzieci ze szkoły podstawowej. Poniżej znajdziecie foto-relację z przedstawienia połączoną z głosem lektora. Na zdjęciach zobaczycie m/i kostiumy aktorów oraz rozwiązania scenograficzne. W tym przypadku przedstawienie rozgrywało się w plenerze przy dziennym świetle. Zdecydowaną większość publiczności stanowili niezwiązani z dziećmi – aktorami dorośli wraz ze swymi pociechami. Przyglądając się twarzom publiczności widać było wzruszenie. Rozmawiając po przedstawieniu słyszeć można było drżące głosy i widzieć szkliste oczy. Aktorzy dali dorosłym przeżycie. Piosenki występujące w tym przedstawieniu są naładowane emocjami, wcale nie krzykliwe, lecz łagodne i ciepłe. Jest humor, dramaturgia, i wzruszenie. Dlaczego tak akcentuję ten walor scenariusza? Bo jestem przekonany, że poruszając serca rodziców dotykamy nieba. Ta odrobina refleksji, którą zabierają ze sobą dorośli i olbrzymia fala pozytywnych emocji, którą przyjmują, może wszystkim przynieść wiele dobrego.

      Zapewniam realizujących, że scenariusz porwie Was i dzieci, bo takie mam sygnały od tych, którzy „Zagubiony czas” mają już za sobą, a to jest najważniejsze na etapie planowania i pierwszych prób. Konfrontując treść scenariusza ze ścieżką dźwiękową, natychmiast pojawią się inspiracje i pomysły co do obsady, kostiumów i scenografii. Pozostaje mi życzyć twórczej pracy.

Oto kilka nadesłanych zdjęć z realizacji „Zagubionego czasu” przez przedszkolaków z Dziwnowa i Rakowa. Z nadesłanych opinii wynika, że przedszkolaki znakomicie sobie radzą z tym scenariuszem.

Film [Zwiastun dźwiękowy + foto]

Więcej informacji o scenariuszu znajdziecie na stronie mojego Wydawnictwa – Biała Łódka:

Zagubiony czas – Scenariusz na Dzień Matki

1 komentarz do “Zagubiony czas – Scenariusz na Dzień Matki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s