Scenariusze wielkopostne

Kielich Goryczy – Rozważania Misterium Męki Pańskiej wraz z Drogą Krzyżową

Misterium pt. „Kielich goryczy” jest próbą ilustracji bólu i lęku Jezusa przed męką, której obrazy pojawiały się przed Jego oczyma, gdy zatopiony w modlitwie czuwał w mroku Getsemani. Natura boska w odróżnieniu od ludzkiej nie pozostawia wątpliwości. Obrazy męki układają się i prowadzą Go po Jego własnej, przyszłej Drodze Krzyżowej. Jezus jakby wirtualnie uczestniczy w rozważaniu poszczególnych stacji widząc tam siebie. W tej wędrówce towarzyszy Mu anioł z kielichem goryczy. Dzięki takiej konstrukcji fabuły z przedstawienia wyłania się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Scenariusz mogą z powodzeniem realizować uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjaliści, a także uczniowie szkół średnich, tudzież dorośli działający we wspólnotach kościelnych.

Książka zawiera scenariusz w dwóch wersjach:

 • dla uczniów klas I-III
 • dla uczniów starszych, młodzieży oraz osób dorosłych

Scenariusz posiada oryginalną oprawę muzyczną. Tym razem dołączamy dwie płyty CD:

 • CD 1- nowe utwory w wersji instrumentalnej i z wokalem, muzyka ilustracyjna, efekty dźwiękowe do przedstawienia, plakat w formacie A3 i A4, a także tekst scenariusza do wydrukowania.
 • CD 2-  tekst rozważań i Drogi Krzyżowej czytany przez lektora, połączony z utworami z pierwszej płyty. Całość stanowi słuchowisko, przydatne do nauki dla aktorów.

Pod poniższym linkiem można posłuchać fragmentów utworów zawartych w publikacji:

Kielich Goryczy – Scenariusz misterium Męki Pańskiej w raz z Drogą Krzyżową

4 komentarze do “Kielich Goryczy – Rozważania Misterium Męki Pańskiej wraz z Drogą Krzyżową

 1. Panie Adamie wiele razy korzystałam z Pana scenariuszy przygotowując z dziećmi w wieku przedszkolnym różne przedstawienia i misteria czyniąc z nich środki do ewangelizacji świata dorosłych. Czy przypadkiem nie ma Pan w zamysle napisania czegoś na Wielkanoc, w czym przebijał by motyw wiary i radości zmartwychwstania????

  • Może w przyszłości. W tym roku proponuję Misterium Wielkopostne. Wsłuchuję się w głosy naszych przyjaciół i ten scenariusz wielkopostny jest właśnie odpowiedzią na takie zapotrzebowanie. Pozdrawiam serdecznie
   Adam

 2. Witam…
  W jaki sposób można zakupić scenariusz ? Interesuje mnie scenariusz wielkanocny dla dzieci szkoły podstawowej. Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s